Jak se přestěhovat a nezbláznit se?

Lepší vyhořet než se stěhovat. Na tuhle větu si vzpomeneme ve chvíli, kdy jsme až po pas v kartonu a izolepě. Stěhování patří k životním milníkům, které v nás nechávají negativní emoce ještě dlouho poté, kdy bydlíme v novém. Balení, demontáž a následně montáž nábytku, nepříjemní stěhováci a všudy přítomný nepořádek a chaos, který snad ani nemá konce. Měsíce dopředu všechno plánujete, postupně skladujeme papírové krabice, tuny bublinkové fólie, abychom nakonec zjistili, že naše plány stejně ztroskotají na špatném naplánování. Stěhovací firmu objednáváme až na poslední chvíli, s hrůzou zda ještě budou mít v daný termín volno a modlíme se, aby nakonec vše dobře dopadlo. Pojďme si společně připomenout několik důležitých bodů, které je dobré před stěhováním zařídit.

 

společné balení

Stěhování svépomocí nebo na vlastní pěst

Ještě než začneme balit je zapotřebí mít zajištěnou dopravu. V případě stěhovací firmy řadu problémů odpadá. Stěhování Praha je rozhodně skvělým tipem, jak si ušetřit řadu starostí. Je ale zapotřebí počítat s poměrně vysokou částkou, kterou zaplatíme za profesionální stěhování. Stěhovací služby jsou velmi nákladné, je tedy na zvážení každého, kolik může za stěhování utratit. Stěhováci vám však dokáží ušetřit celou řadu nervů a chaosu, což rozhodně není k zahození.

dítě v krabici

Pokud vám to finanční možnosti nedovolují, bude potřeba se přestěhovat na vlastní pěst. Obvolejte proto své známé i rodinu, zda by byli ochotní pomoc. Ve dvou se totiž těžký nábytek a krabice stěhovat nedají. Důležitá je i dodávka, se kterou budete mít přeci jenom větší šanci rozměrné díly nábytku převést do nového bydliště. Větší automobil se dá snadno pořídit v řadě půjčoven, které se na stěhování specializují. Vše zabalte, patřičným způsobem označte a nábytek demontujte pro lepší manipulaci při stěhování. Nepropadejte beznaději a panice a stěhování půjde jedna radost.

Create AccountLog In Your Account