Půst na šťávách: čemu věnovat pozornost

Půst na šťávách: čemu věnovat pozornost

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Půst na šťávách: čemu věnovat pozornost

Stravování jen pomocí džusu není dietou

Stravování pouze ze šťávy není dietou, ale spíše způsobem, jak zmírnit metabolismus, například po svátcích nebo během postního období. Vzhledem k tomu, že tato forma půstu je vhodná pouze na několik dní, téměř žádné rezervy tuku nejsou vyčerpány. Střeva a trávení budou nicméně rády za těch několik dní půstu.
džusy z ovoce

Vhodný čas je víkend

Vzhledem k tomu, že tělu při této metodě hladovění chybí důležité živiny a bílkoviny, doporučují lékaři, aby nebyla prováděna déle než dva až tři dny. Zvláště víkendy, kde si můžete trochu odpočinout, jsou vhodné pro tento účel.

Jak to funguje

Během hladovění je třeba vypít dva litry čerstvě vymačkaného ovocného nebo zeleninového džusu. Přidejte dva až tři litry vody nebo zředěné šťávy, které pokryjí zvýšené požadavky na tekutiny. Pokud je domácí vytváření šťávy pro vás příliš velká práce, můžete také nakupovat přirozeně zakalené a organické nápoje v obchodě s potravinami. Zakoupené šťávy by neměly obsahovat cukr ani konzervační látky. Také pro domácí šťávy platí, že žádné další sladidlo, jako je cukr nebo med, by nemělo být přidáno.

pomerančový džus

Pozitivní účinky na naše zdraví

Pití na lačno je důležité hlavně pro odlehčení organismu a přivedení acidobazických látek zpět do rovnováhy. Navíc některé druhy ovoce a zeleniny mají pozitivní vliv na naše zdraví. Pokud jsou například zpracovávány kopřivy, mají na tělo vyprazdňovací efekt. Artyčoky, na druhé straně, stimulují funkci jater a šťávy z kysaného zelí pomáhají předcházet zácpě.

 

Rizika a vedlejší účinky pití džusů na lačno

Pití během dvou až tří dnů téměř výhradně ovocných a zeleninových šťáv ve většině případů nebude mít žádný negativní dopad na naše zdraví. Přesto se doporučuje předem získat stanovisko lékaře, vzhledem k tomu, že u pacientů se srdečním onemocněním, poruchou příjmu potravy nebo diabetem není tento typ hladovění vhodný. Dokonce i lidé se žaludečními problémy nebo s intolerancí na fruktózu, musí být opatrní, protože mohou reagovat na mnoha litrů ovoce a ovocné šťávy průjmy a nevolností.

Závěr

Pokud chcete udělat něco dobrého pro své tělo, můžete se pokusit využít čas od času klidné víkendy na tento způsob půstu. Organismus může detoxikovat a vylučovat toxiny, ale zároveň díky šťávám získá vitamíny a živiny. Nicméně, neměli byste očekávat úbytek hmotnosti.

Create AccountLog In Your Account