Ekologie a péči o dítě

Ekologie a péči o dítě

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ekologie a péči o dítě

Ekologie je důležitá věc a rozhodně by se neměla podceňovat ani při péči o dítě. V péči o dítě je totiž hrozně moc zbytečných neekologických věcí, kterým se ale můžete jednoduše vyvarovat. Není to zas tak složité, ale bude to trošku práce navíc.
dítě na přebalovacím stole
Plenky
Asi nejvíce odpadu vzniká především používáním jednorázových plenek na přebalování dítěte. Jedná se zpočátku až o 10 plenek za den a dítě je potřebuje minimálně rok a půl celý den a cca dva roky na noc. Dokážete si představit jaké množství plen to je? Nahradit je můžete buď plenkami, které jsou sice jednorázové, ale jsou ekologické a rozložitelné v přírodě, nebo plenkami látkovými. Látkové pleny mají tu výhodu, že krom ušetřené přírody ušetří také peníze. Látkové plenky už dnes nejsou tak náročné na péči, vyprat je zvládne více méně automatická pračka sama, pokud máte sušičku, odpadá vám i žehlení prádla a poskládat plenky trvá chvilku. Nahoru na plenu budete potřebovat svrchní plenkové kalhotky s PUL zátěrem nebo třeba vlněné plenky ošetřené lanolinem. Možností je samozřejmě více.
látkové kalhotky
Jednorázové ubrousky
Jednorázové ubrousky jsou nešetrné jak k přírodě, tak k pokožce miminka. Jsou totiž napuštěné chemií. Nahradit je můžete netkanou textilií – perlanem. Ten vám taktéž ušetří i peníze, stačí ho nastříhat na kousky a nachystat si k přebalovacímu pultu. Perlan se dá vyprat, takže se může používat opakovaně a tím pádem budete šetřit ještě více.
použitá plena
Kosmetika a prostředky na praní
Především prací gely nejsou zrovna ekologické, během praní vypouští do kanalizace velké množství chemie a s dítkem se pere velice často. Pořídit si můžete ekologický prací gel, který je šetrný k přírodě a je běžně odbouratelný. Také u kosmetiky na tělo miminka se zaměřte na složky a to nejen kvůli ekologické stopě ale také kvůli kůži miminka, která nemusí dobře snášet třeba parfemaci a jiné chemické přísady.

Create AccountLog In Your Account