Chytré nápady, díky kterým se snadno sbalíte na dovolenou

Stresující pocit, kdy se musíte během chvilky sbalit na týdenní dovolenou a nic nenechat doma. V takové chvíli je pod stresem snad každý, pokud tedy není robot. Pokud jste i vy před dovolenou v neustálém stresu, že jste to či ono nezabalili, poradíme vám několik jednoduchých rad, díky nim už nikdy nic nezapomenete a přitom vám ještě v kufru zbyde místo.

dívka s kufrem

1.       Oblečení zamotejte do ruličky

Díky rolování oblečení ušetříte v kufru spoustu místa, i když se to na první pohled nemusí zdát. Oblečení se navíc nepomačká a zůstane krásně narovnané. To se vám bude hodit při služební cestě, kdy s sebou balíte hned několik pánských košil nebo dlouhé dámské šaty.

čekání na letišti

2.       Vaukové pytle jsou váš pomocník

Pokud s sebou hodláte převážet objemnější oblečení, vsaďte na vakuové pytle, díky kterým dané oblečení sníží objem a vám se do kufru lépe vejde. Až se budete vracet, můžete v nich naopak převést například špinavé prádlo. 

 

3.       Deštník nechte doma

Pokud si chcete s sebou na dovolenou přibalit deštník, raději ho nechte hezky doma ve stojanu a místo něho sáhněte po mnohem skladnější pláštěnce. Ještě lepší, sice méně ekologickou, ale praktickou záležitostí je jednorázová pláštěnka, kterou využijete a potom jednoduše zahodíte.

 

4.       Sáhněte po cestovním balení

Ženy to mají při cestování obtížné. Zabalit veškerou kosmetiku a přitom se vejít do váhového limitu kufru, dá celkem zabrat. Pokud chcete ušetřit místo v kufru a možná i nějaký ten peníz za těžší kufr, poohlédněte se v drogerii po cestovních verzích kosmetiky. Pokud se vám to zdá jako zbytečné vyhazování peněz, kupte si pouze malé cestovní lahvičky, které stačí naplnit adekvátním množstvím tekutiny, a máte vystaráno.

zavazadlo u židle

5.       Uložení drobností

Pokud s sebou balíte i drobnější předměty, jako je USB disk, kapesníky, sponky, gumičky, silonky nebo ponožky, umístěte je do bot, kosmetických taštiček nebo bočních kapes kufrů.

Chytré nápady, díky kterým se snadno sbalíte na dovolenou
4.5 (90%)2

Create AccountLog In Your Account