Zdravé letní koupání

Zdravé letní koupání

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravé letní koupání

Vlivem zhoršujícího se životního prostředí je čím dál více lidí náchylných k různým kožním problémům. Abychom předešli těmto nežádoucím následkům, a přesto si užili letního koupání v zahradním bazénu, je nepochybně důležité se o vodu dobře postarat. Jednou z variant, kterou odborníci vřele doporučují, je využít kyslíkové tablety, které jsou přímo určené do bazénové vody.
zábavné koupání.jpg
· Tyto tablety, které obsahují vysoce koncentrované účinné látky v podobě aktivního kyslíku, jsou dobrou alternativou, pokud vám z jakýchkoliv důvodů nevyhovují přípravky na bázi chlóru.
· Voda, která je ošetřena kyslíkovými tabletami, nepřebírá žádný nežádoucí chemický pach a nedráždí pokožku.
· Nevyvolává nepříjemné projevy ani při potápění.
Kyslíkové tablety jsou vhodné jak do zahradních nebo domácích bazénů, tak i do vířivek. Pro správné používání však platí několik pravidel. Jedním z nejdůležitějších je kombinace s algicidem nebo kyslíkovým aktivátorem.

Několik pomocníků pro dokonalý výsledek

Dalším z pomocníků je vločkovač, který se při běžném provozu aplikuje jednou za čtrnáct dnů až jednou za měsíc. Kombinace vločkovače s kyslíkovými tabletami se doporučuje především u zahradních bazénů, které jsou více zatěžované zejména nečistotami z okolní přírody. V tomto případě se doporučuje ošetření kyslíkovými tabletami jednou za týden. Pomalé uvolňování aktivních látek zaručí po tuto dobu nezávadnost vody.
· Někteří majitelé bazénů mají problém se specifickým zápachem, který vydávají chlorové tablety.
kachnička s korunkou.jpg
· Chemie na bázi aktivního kyslíku tento vedlejší projev nemá.
Abychom dosáhli opravdu dokonalého výsledku v oblasti čistoty našeho letního koupaliště, je zapotřebí pravidelně kontrolovat hodnoty pH. Pomocí testeru budete mít vždy přehled o tom, jestli už bazén nepotřebuje váš odborný zásah a není tedy nejvyšší čas sáhnout po tom správném přípravku.

Create Account



Log In Your Account