Geotextilie

Geotextilie

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Geotextilie

Takzvaná geotextilie neboli plachta pod bazén se používá z důvodu ochrany dna před poškozením. Tento podklad je z pevné látky, která však dokáže absorbovat vlhkost a tak se v ní nemohou množit bakterie, aniž žádné jiné choroboplodné zárodky nebo plíseň. Je vysoce odolná a vyrobena z kvalitního materiálu, což také zajistí ochranu dna bazénu. Primárně je určena právě k tomuto účelu, aby chránila dno vašeho domácího nadzemního typu před poškozením nebo protržením.
skokánek nad bazénem

Co je potřeba udělat před její instalací?

Nejprve samozřejmě vykopeme či vyhloubíme dostatečně velký prostor, podle typu bazénu, který bychom si chtěli pořídit, nebo který již máme zakoupený a prozatím uschovaný někde doma. Může jít o kruh, ten bývá nejběžnější, ale velice oblíbený je i ovál či poloovál nebo jiné druhy. Nadzemní druhy jsou stále velice oblíbené, zejména proto, že si do nich kdykoliv v létě můžete jít zaplavat nebo se jen tak v horkém letním dni osvěžit v chladnější vodě. Jakmile budeme mít dostatečně vyhloubený podklad, samozřejmě, že nadzemní typ můžete instalovat také přímo na povrch půdy, záleží čistě na vaší představě, jestli má být zabudovaný trochu v zemi nebo postavený rovnou na povrchu, tak musíme odstranit veškeré nežádoucí ostré či hranaté předměty. V zemině se může objevit sklo, kamení, ale vadí také velké a tuhé drny. Jakmile to vše odstraníme, nasypeme na tento připravený povrch jemně prosetý písek. Ten zajistí, že dno bude na jemném podkladu, takže by se plachta neměla protrhnout. Právě proto, abychom plachtu dna ještě více mohli chránit, tak dáme na jemný písek folii pod bazén. Tato folie je jakousi BARIÉROU mezi dnem, tedy folii a povrchem zeminy.
plavec pod vodou

Ø Podložka je vyrobena z kvalitního materiálu, který je vysoce odolný a má dlouhou životnost. Dobře odolává plísním, bakteriím, vlhkosti a dalším nepříznivým vlivům z okolního prostředí.

Ø Vybírat si můžete z různých druhů i typů. Vyberte si přesně ten, který bude rozměrově pasovat a překrývat veškerou plochu dna.

Create AccountLog In Your Account