Na „Mácháči“

Na „Mácháči“

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Na „Mácháči“

Kdo by býval řekl, že rybníček založený roku 1366 Karlem IV. se rozroste do velikosti dosahující téměř 300 hektarů? V dnešní době je z něj jeden z nejoblíbenějších rekreačních areálů v České republice a není divu! Umožňuje totiž člověku zažít pestrou dovolenou se vším všudy!
sluneční brýle v písku
·         Ubytovat se můžete v jednom z mnoha tamějších rekreačních středisek. Vybrat si můžete hned několika možností. K dispozici je pestrá nabídka hotelů, chatek a stanů, které se povětšinou nachází v těsné blízkosti jezera a odkud Vám tedy k vodě zbývá již jen pár metrů.

·         Nemusíte se obávat ani špatné kvality vody, která u hojně navštěvovaných vodních hladin hrozí. Máchovo jezero totiž podstupuje každoroční monitoringy, které hlídají množství obsažených sinic a dalších člověku nebezpečných látek.
·         Ještě víc než kvalita vody jsou tu však střeženy chráněné oblasti. Mezi ně patří mimo jiné Myší a Kachní ostrůvek. Podívat se na ně je sice lákavé, ale z důvodu přítomnosti vzácných druhů živočichů veřejnosti zakázané. Ovšem i bez ilegálních výletů, které jsou tu velmi časté, je na Máchově jezeře stále co dělat.

·         Můžete se projet lodí nebo si vypůjčit šlapadlo. Pro ty akčnější a odvážnější z Vás je tu pak paddleboarding, windsurfing nebo třeba lanový park
.
·         Na své si přijdou i rodiny s dětmi. Jelikož vstup do vody je zcela pozvolný, Vaše malé ratolesti se mohou cachtat na břehu nebo stavět hrad z písku, mezitím co ti větší se mohou vyřádit na skluzavce nebo si zahrát plážové hry.
zataženo nad jezerem
·         Večer, místo toho abyste trávili čas u plotny, navštivte některou z místních restaurací nebo hospůdek. S plnými žaludky se pak můžete ještě vydat vstříc nějakému tomu kulturnímu zážitku. Pláž a její okolí totiž v období sezóny hýří koncerty a dalšími společenskými akcemi, které by bylo škoda propásnout.
 
Zkrátka nepřijdou ani ti, které nebaví celé dny ležet na pláži. Stačí si sbalit batůžek a udělat si výlet například ke zřícenině hradu Bezděz nebo Panské skále.

Create AccountLog In Your Account