Kolmo podél Labe

Kolmo podél Labe

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kolmo podél Labe


Labe je naší největší řekou a už nějaký čas existuje oficiální Labská cyklostezka, po které se můžete vydat od nás až k našim německým sousedům. Kdo ale nemá rád tahání bagáže na kole s sebou a každý večer nocování na jiném místě a k tomu ještě vrtkavost počasí, ten se může ubytovat v některém z německých městeček a měst a vyrážet na hvězdicovité výlety po okolí.
znak cyklostezky.jpg
K dispozici mu jsou různé mapky s cyklotrasami a zajímavými výletními cíly, které je třeba vidět a neminout. Pro takový týdenní pobyt a také kvůli tomu nejistému počasí jsou ideálním výchozím bodem Drážďany. Zde můžete i za špatného počasí navštívit různá muzea a výstavy nebo se věnovat nákupům a místní gastronomii. Ubytování v soukromí seženete kolem 20 euro na osobu a noc a to i v centru a přímo u cyklostezky. Stačí jen trochu zabrouzdat po internetu. Drážďany v létě stojí vůbec za vidění. Atmosféra kolem řeky, kterou lemují labské louky, je nepopsatelná. Spousta lidí v párek, se psem, ve skupinkách, kteří jen tak leží v trávě, grilují nebo si hrají s dětmi. Až do pozdních nočních hodin to tam žije a brzy ráno už zase potkáte pejskaře, in-line bruslaře, běžce a lidi jedoucí na kole do práce.
dva cyklisti.jpg
Kolo je v Drážďanech oblíbený dopravní prostředek, který vám usnadní pohyb po městě a rychle a snadno se s ním všude dostanete.
Budete-li znavení, můžete využít integrovanou dopravu v regionu a část cesty absolvovat po vodě na některém z kolesových parníků nebo vlakem. V prodeji jsou různé zvýhodněné jízdenky na jeden i více dní, stačí se poptat na informacích nebo přímo u přepravců. Pro zdolání řeky, po jejíchž obou březích stezka vede, můžete použít i přívozy, když zrovna nebude v dohledu žádný most. Nemusíte se proto vracet stejnou cestou. Stezky jsou udržované a lemované hospůdkami a občerstvením, hlady a žízní určitě nezhynete.

Create AccountLog In Your Account