Víte, kde si půjčit?

Víte, kde si půjčit?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Víte, kde si půjčit?

Dozajista se shodneme na tom, že my lidé peníze potřebujeme. Že se bez nich nedokážeme v běžném životě obejít, a kdykoliv nám tyto začnou chybět, necítíme se zrovna příjemně. Ba můžeme se kvůli jejich nedostatku cítit i velice špatně. Protože peníze jsou tím, za co si pořizujeme všechno, co k životu potřebujeme, a byť si za ně nekoupíme zdraví, lásku, štěstí a podobné záležitosti, jsou něčím, co nás zásadně ovlivňuje a co rozhoduje o tom, jak se máme, respektive zda vůbec dokážeme žít. Protože si jenom zkuste představit, jak byste na tomto světě existovali, kdybyste neměli peníze a museli si tak všechno, co není bezplatné, odpírat! Nestálo by to určitě za to, že?

mnoho mincí

A tak si peníze vyděláváme. Abychom je měli alespoň v dostačujícím množství, abychom měli na financování aspoň toho, bez čeho se skutečně nedá obejít. A pokud máme aspoň špetku zdravého rozumu, také s takto získanými penězi v rámci možností rozumně hospodaříme, abychom zvládli vyjít a snad i aspoň něco našetřit pro případ, že by někdy nastaly horší časy.

Ale ani největší snaha nám nezaručí, že si vždycky se svými příjmy vystačíme. Někdy se objeví tolik nezbytných výdajů nebo natolik poklesnou naše příjmy, že už se to prostě nedá zvládnout. A pak se to musí řešit třeba i půjčkou. kterou si někdy můžeme vzít, abychom mohli dočasně existovat na cizí náklady, než se situace zlepší a my dluh zase vyrovnáme.

muž s dolary

Půjčka tak může pomoci kdekomu. Ale možná ne každému. Protože jsou i lidé, kteří jsou na tom finančně natolik zle nebo mají takové záznamy v registrech dlužníků, že jim jen tak někdo nepůjčí. Ale ani pak si není třeba příliš zoufat, protože nebankovní hypotéka dokáže pomoci i člověku, který není z pohledu bank bonitní.

Když je zájemce o půjčení si peněz schopen hradit aspoň minimální splátky po dlouhou dobu a když zaručí takové splácení nemovitostí, uspěje. A je po finančních problémech.

Create AccountLog In Your Account