Uložte si důležitá telefonní čísla na havarijní servis

Uložte si důležitá telefonní čísla na havarijní servis

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Uložte si důležitá telefonní čísla na havarijní servis

Lidský život bývá na této planetě plný překvapení a jen málokdo si dovede odhadnout, kde se bude nacházet a co bude dělat za deset let. Někdy stačí dokonce jediný den, který dokáže natrvalo pozměnit zbytek životní dráhy jednotlivců i celých rodin, kupříkladu požár rodinného domu anebo smrtelný úraz blízké osoby.

Rozhodně nemáme na mysli malovat „Belzebuby na zeď“ a přivolávat někomu neštěstí, jen bychom se rádi zmínili o tématu prevence a rychlého zásahu v případě nějaké havarijní situace. A těch se může vyskytnout celá řada.

instalatér na toaletách

Zásahové jednotky IZS – každý vlastník mobilního telefonu by měl mít na SIM kartě uložená tři čísla na hasiče, policisty a záchrannou lékařskou službu. Čísla byste si měli také zapamatovat, abyste si je zejména nepletli mezi sebou a kvůli požáru nevolali omylem policii. Podstatné je ovšem vědět, že jednotky Integrovaného záchranného sboru udržují nonstop pohotovost, 24 hodin denně po celý rok, a jsou připraveni k výjezdu okamžitě.

hasiči při zásahu

Instalatéři – některé instalatérské firmy taktéž zajišťují nonstop servis a můžete si je v havarijních situacích přivolat prakticky kdykoli. Týká se to urgentních závad u topení, rozvodů vody, odpadů a kanalizace a plynových spotřebičů. Havarijní servis instalatérů můžete volat třeba o půlnoci například u zaneseného odpadu na toaletě či v kuchyni, což může vyústit i v problém v kanalizační přípojce, v případě prasklého topení v topné sezóně, u úniků vody ve zdivu či mimo něj, anebo v případě unikajícího zemního plynu z potrubí nebo od spotřebičů.

Sklenáři – jestliže nedopatřením rozbijete okno nebo vám sklo rozbije někdo cizí, máte možnost přivolat sklenářský nonstop servis. Týká se to hlavně situací naléhavých, například v zimě, v mrazivém počasí, anebo tam, kde by mohlo dojít v případě vaší nepřítomnosti k loupeži.

Elektrikáři – nonstop servis zajišťují i elektrikáři a týká se to taktéž závad havarijního typu, které nesnesou odklad, a u nichž může dojít k ohrožení zdraví a života osob anebo k majetkovým škodám.

Create AccountLog In Your Account