Solární energie a bazén

Solární energie a bazén

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Solární energie a bazén

Obnovitelný zdroj

Slunce produkuje spoustu energie, která je velmi prospěšná naší planetě, přičemž pro nás je nejdůležitější gravitace, teplo a světlo. My se nyní zaměříme na světlo, protože to je obnovitelný zdroj, který má široké využití. Nemusíme se o něj zároveň bát, protože je odhadováno, že hlavní hvězda naší sluneční soustavy je v polovině svého života, takže než vyhasne, tak to bude trvat opravdu dlouho. Proto se také staví solární elektrárny a lidé si dávají na střechy domů panely.

žhavé slunce

Účinnost fotovoltaických článku je stále vyšší, a proto dnes dosahují vysokého výkonu a mají slušnou návratnost. My této technologie můžeme využít i pro koupání. Častým produktem, který lidé kupují je solární sprcha. Obyčejná voda je totiž studená a tato sprcha ji za pomoci Slunce ohřeje na příjemnou teplotu. Sprchování nás při vysokých teplotách osvěží, a hlavně z nás spláchne nečistoty, které by se jinak dostali do bazénové vody.

Speciální plachta

Bazén je vystavování nečistotám, a proto je potřeba mít dobrou pískovou filtraci a zároveň používat správně bazénovou chemii. Ovšem voda je znečišťována i během toho, co se nekoupeme, protože do něj může spadnout hmyz a jiný nepořádek. Proto je lepší mít plachtu, kterou bazén zakryjeme a voda bude v mnohem větším bezpečí. Výhodná je solární plachta Chlorito, která má kromě toho i jinou vlastnost. Když na ní totiž svítí Slunce, tak se nám voda dobře prohřívá.

solární panely

Zároveň zabraňuje vypařování, čímž bychom zbytečně ztráceli kapalinu. Plachta je sice dražší než ta obyčejná, ale zároveň má mnohem větší užitkovou hodnotu, takže její nákup se vyplatí. Abychom měli její skládání a rozkládání snadné, tak můžeme použít naviják, s kterým půjde všechno snadno. Plachty jsou z kvalitních materiálů, a proto se rozhodně nemusíme obávat toho, že by se nám po pár sezónách rozpadla. Prodává se v několika rozměrech, abychom si mohli vybrat.

Create AccountLog In Your Account