Para ořechy

Para ořechy

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Para ořechy

Para ořechy jsou plodem stromu juvie stepilé. Jedná se o velmi krásný stálezený strom rostoucí v Amazonském deštném pralese. Díky své obrovské koruně se řadí mezi největší stromy z této oblasti. Dožívá se 500 let, některé zdroje dokonce uvádí i 1000 let. Má šedavou kůru, jednoduché zelené listy a krásné zeleno-bílo-žluté květy nevábné vůně. Z těch se po dozrání vytvoří 4-5 cm dlouhá semena s tvrdou skořápkou a lahodnou chutí.

směs ořechů ve skořápce

Často se těmto ořechům říká brazilské, což samozřejmě souvisí s místem jejich původu. Oblast původu je ale mnohem rozsáhlejší, kromě již zmíněné Brazílie sem patří Guynea, Venezuela, východní Kolumbie, východní Peru a Bolívie.

Jak již bylo řečeno, plody se nachází ve skořápce, která je ale velmi tvrdá a je třeba větší síly na její prolomení. Ačkoli v období Vánoc tyto plody můžeme koupit i se skořápkou, běžně se prodávají bez ní. Bohudík – jinak by si mnozí mohli nechat zajít chuť, což by byla určitě škoda.

Největším přínosem jsou tyto plody pro pleť, které dodávají na celkové kvalitě a pružnosti. Také snižují příznaky stárnutí, hormonální funkce udržují v rovnováze, podporují snižování hmotnosti a posilují zdraví srdce a cév. Kromě toho prospívají celému imunitnímu systému, pomáhají růstu a regeneraci buněk, skvělé účinky mají také na trávicí proces. Jejich pravidelná konzumace snižuje riziko rakoviny a zvyšuje plodnost u mužů.

směs ořechů a rozinek

Chuť para ořechů je velmi lahodná, krémová a lehce nasládlá. Obsahují zdraví velmi prospěšné látky, jako jsou vláknina, omega kyseliny, proteiny, vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B9, E, D, dále minerály (železo, vápník, hořčík, draslík, sodík, selen, fosfor, mangan, měď a zinek). Celkově jsou složeny ze 70 % z tuků, 15-20 % tvoří bílkoviny, 8 % vláknina 7 % sacharidy.

Para ořechy cena je dána poměrnou vzácností stromů juvie. V porovnání s ostatními druhy ořechů se ale rozhodně nejedná o přemrštěnou výši, takže si určitě užijte lahodné chuti těchto plodů bez obav. Mohou se jíst jen tak nebo jako součást různých jídel.

Create AccountLog In Your Account