Můžeme si sami vyrobit sedací pytle?

Můžeme si sami vyrobit sedací pytle?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Můžeme si sami vyrobit sedací pytle?

V dnešní době má mnoho lidí ve vyšším věku problémy s páteří. Často je to připisováno mimo jiné i současnému sedavému stylu, i když ve hře jsou samozřejmě i jiné faktory. Nicméně je prokázáno, že správné sezení nám může pomoci tyto potíže přinejmenším oddálit. Není tedy divu, že je například v kancelářích dáván na výběr židlí takový důraz.

Doma nám však jde především o pohodlí. Večer se zkrátka chceme zabořit do hlubokého křesla, a je nám celkem jedno, co to udělá s naší páteří. Je ale pravdou, že zde nesedíme ani zdaleka tak dlouho, jako například v zaměstnání. Proto nemusíme mít na výběr sedacího nábytku tak přísná kritéria.

sedací pytel modrý

Jedním z těch relativně nových kousků, které však získávají stále více na popularitě, jsou i sedací pytle beanbag.cz. Ačkoliv do domácností se ještě příliš nerozšířily, najdeme je například v některých kavárnách či ordinacích psychologů a psychiatrů, zkrátka všude tam, kde je žádoucí navodit pohodovou atmosféru.

Je ale pravdou, že vzhledem k tomu, že se jedná o relativně nový výrobek, není jeho cena nejmenší. Proto lidé přemýšlí, že by si jej vyrobili sami doma. Koneckonců, jak těžké to může být, že? Jedná se přeci jen o pytel. Avšak tak jednoduché to není.

sedací pytel zelený

Základem je kvalitní výplň. Právě ona zodpovídá za to, že výsledný produkt bude pohodlný a dobře tvarovatelný. Pokud použijeme nevhodný materiál, pak se nám sedět moc příjemně nebude. Nejčastěji se používá kokosová drť, avšak tu nemusí být jednoduché sehnat v dostatečném množství. A i když se nám to podaří, je zde ještě problém pytle samotného.

Tím hlavním je zde výběr látky. Ta by měla být příjemná na dotek, ale zároveň dostatečně pevná, aby snesla i dlouhodobější napnutí. Neměla by se trhat a měla by být schopna unést vaši váhu, jinak vám váš výrobek dlouho nevydrží.

Je tedy vidět, že ani výroba sedacích pytlů není tak jednoduchá, jak by se mohlo zdát. Proto je mnohem snazší a levnější zajít do obchodu. Zde máte alespoň jistotu kvalitního zboží.

Create AccountLog In Your Account