Jak se s dětmi zabavit v zimě?

Jak se s dětmi zabavit v zimě?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak se s dětmi zabavit v zimě?

Zima je dlouhá a díky nedostatku sněhu a zamrzlých rybníků je náročné zabavit naše ratolesti. Jak si tedy užít zimu i bez absence typicky zimního počasí?
Vezměte děti do lesa
Pobyt na čerstvém vzduchu je zdravý a zábavný. Zachumlejte děti i sebe do zimního oblečení a vydejte se na procházku do lesa, při které máte příležitost popovídat si o radostech i starostech všedních dnů a naučit děti, ale třeba i sebe něco o přírodě.
holčička, stavebnice
Zahrajte si stolní hry
V létě na to není čas, ale ani nálada, jelikož teplé počasí láká k jiným aktivitám. Oprašte tedy karty, pexeso, nebo Člověče nezlob se a udělejte si turnaj. Můžete hrát jen tak, pro radost, nebo probudit v sobě i dětech soupeřivost a zahrát si třeba o plnění domácích prací.
Stavte si ze stavebnice
Je to činnost, která zaměstná ruce i mysl. Můžete dětem věnovat svůj čas a užít si u toho spoustu zábavy. Pomoct jim postavit to, co samy nezvládnou, splnit jejich malý sen a také u toho své dítě lépe poznat a popovídat si s ním.
Malujte si
Vytáhněte si pastelky a omalovánky a vybarvujte si spolu, nebo jen tak kreslete na papír. Malování si můžete zpestřit také různými technikami, například si můžete navzájem obkreslit ruce, nebo nohy, můžete si je také namočit do barev a obtisknout, posypat obrázky třpytkami. Můžete také zkombinovat malování s lepením a stříháním, nakupte barevné papíry, vystřihněte z nich tvar hrnku, který si můžete vymalovat podle svých představ a nalepit k němu pytlík čaje a plátek citrónu. Vaše výtvory vám potom můžou připomínat příjemně strávený společný čas tím, že si je vystavíte, nebo nalepíte na zeď, či nástěnku.
barvy, tvary
Udělejte si doma kino
Kupte si kyblík popcornu, nebo si kupte pytlík a dejte si ho udělat do mikrovlnky, připravte si dobré pití, vyberte si pohádku, nebo film, který se vám i dětem bude líbit, zhasněte si, nebo nechte svítit pouze tlumené světlo a jako bonus se doma můžete zachumlat pod deku. A kino může začít.
 

Create AccountLog In Your Account