Dovolená na úpatí Bukové hory

Dovolená na úpatí Bukové hory

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dovolená na úpatí Bukové hory

Na horách je krásně i v létě

Přemýšlíte nad tím, kde letos trávit dovolenou? Zda zamířit někam za hranice republiky, nebo se přece jen usadit, jak se říká, za humny? Rozmyslíte-li si koupání v oceánu, a dáte přednost naší zemi, malebnější, než mnohé jiné, vězte, že je z čeho vybírat. Rádi bychom vám naznačili, že doslova kouzelné období klidu a pohody můžete načerpat na horách. A to především v létě. Připadá vám, že hory jsou přece jen od lyžování a stavění sněhuláků? Pak se hluboce mýlíte.

krása Orlických hor

Pěší turistika – turistika je jeden z nejzdravějších sportů, procvičuje všechny svalové partie dolních končetin, a to velmi důkladně, zejména v horském terénu. Ubytování v Čenkovicích vám k takovému rozhodnutí vyjde naproti, poskytne potřebné zázemí pro odpočinek, takže se tu můžete vydat po lehkých i náročnějších trasách a zejména obdivovat daleké rozhledy do krajiny, což se vám stěží naskytne někde v nížinách a údolích.

řeka v Orlických horách

Cykloturistika – Orlické hory přímo vybízí k cyklistice, je tu bezpočet značených cyklistických stezek a nemáte-li přehled, která je pro vás vhodná, prolistujte turistické průvodce. Orlické hory hraničí s dalšími zajímavými krajinnými celky, tedy s Králickým Sněžníkem a Hrubým Jeseníkem, resp. s Hanušovickou vrchovinou, máte možnost popojet autem až ke Karlově Studánce a kromě cyklistiky si můžete projít stezku podél Bílé Opavy k hotelu Figura a dále na vrchol Pradědu.

To podstatné, co tu na vás čeká, je ovšem prostředí, které patří k nejčistším ve střední Evropě. Krajina je jen velmi řídce osídlena, není zasažena v podstatě žádným průmyslem a další civilizační činností. Čenkovice jsou mimo jiné vyhlášeným lyžařským střediskem na úpatí Bukové hory, na jejíž vrchol se vypravíte sedačkovou lanovkou, anebo můžete Bukovou horu křižovat po cyklostezce č. 4222 na horském kole.

Create AccountLog In Your Account