Čím se liší na den a noc rolety?

Čím se liší na den a noc rolety?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čím se liší na den a noc rolety?

Jen málokdo chce mít okno úplně volné 24 hodin denně. Většina z nás zatahuje závěsy alespoň na noc, a to hned z několika důvodů. Tím první je, aby k nám nebylo vidět. To je vhodné, vzhledem k tomu, že se právě večer převlékáme do postele. Tím druhým je pak zabránění vniknutí světla z ulice.

Avšak ani přes den mnohdy nechceme dávat světlu k nám volný přístup. To platí zejména v horkých letních dnech. Obvykle máme v této době zataženo, abychom alespoň částečně zabránili ohřevu vzduchu u nás.

rolety1

Tím nejběžnějším způsobem, jak toto provádíme, jsou již výše zmíněné záclony. Avšak to není jediný, ba ani nejefektivnější způsob, i když je rozhodně estetický. Velmi často jsou, především v obchodech, používány rolety. A má to svůj důvod.

V první řadě jsou mnohem efektivnější v blokování přístupu světla. Zároveň i vypadají seriózněji, což se hodí v případech, kdy se nesnažíme vytvořit domáckou atmosféru. A také jsou podstatně nenápadnější a tak si jich zákazníci tolik nevšimnou. A to je dobře, nechceme přece odvádět jejich pozornost od prodávaného zboží.

Zde také bývají přes den a noc rolety zataženy. Je to proto, aby zákazníci nebyli rozptylování od nákupu věcmi venku, a také aby si tolik neuvědomovali plynutí času. Stalo se vám například někdy, že jste byli v obchodě, a když jste odcházeli, zjistili jste, že jste tam strávili mnohem delší dobu, než se vám zdálo? Tohle je ten důvod.

rolety2

Ale jaký je mezi těmi, které se používají přes den, a těmi nočními rozdíl? Ty denní musí mít větší schopnost blokovat jak světlo, tak teplo přicházející zvenčí. Jak již bylo řečeno, v horkých letních dnech se může vnitřek jakékoliv místnosti snadno vyhřát. A tomu je potřeba zabránit. Jistě, klimatizace existují a ve většině obchodů jsou zapnuty, avšak rozhodně neuškodí mít další pomoc.

Ty noční by naopak měly zabránit lidem zvenčí, aby se dívali dovnitř. To platí, zvláště pokud má obchod v noci zavřeno. To totiž ztěžuje práci zlodějům, což je rozhodně důležité.

Create AccountLog In Your Account