Banka versus porcelánové prasátko

Banka versus porcelánové prasátko

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Banka versus porcelánové prasátko
Nezařazené

Rozdíl je velmi podstatný, ovšem záměr dost společný. Oba zmíněné objekty shromažďují peníze a hospodaří s nimi.
Banka – je institut, který spravuje naše finance. Dá se říct, že je to prostředník mezi různými transakcemi, podniky, obchody a dalšími subjekty.

Co nám nabízí?
– Běžné, podnikatelské, studentské a dětské účty
– Kreditní a debetní karty
– Spořící účty
– Hypotéky
– Půjčky
– Překlenovací úvěry (kontokorent)
– Spoření
– Pojištění
– Internetové a mobilní bankovnictví
– Další možnosti podle specifikace banky

Prasátko – je nádherná ozdoba, která se na nás usmívá z poličky a usedá na ni prach. Otvorem do ní můžeme shromažďovat naše jmění, ale tím to také končí.

Bohužel je dnes taková doba, která přímo vyžaduje založení účtu u nějaké bankovní instituce. Mnoho transakcí je totiž výhodné provádět přímo online skrze internetové bankovnictví, kde jsou minimální transakční poplatky. Navíc spravovat účet z pohodlí svého domova, v kteroukoliv hodinu je zkrátka k nezaplacení.

Vysoké bankovní poplatky

Již mnohokráte jsme zaznamenali v médiích hodnocení různých bank a srovnání jejich postavení na trhu. Při některých transakcích se rozhodně podivíte, jakou částku si banka účtuje. Nejlepší je dostavit se na pobočku a vše probrat s vaším bankovním poradcem. V mnoha případech banka nechce přijít o klienta, tak nabízí řešení ve formě nějakého balíčku, který může vaši situaci úplně obrátit.

Co když není jiné řešení a jsem stále nespokojený

V České republice jsou desítky známých i méně známých bankovních institucí. Každá má svoje přednosti, aby se udržela na trhu. Pokud vám vaše dosavadní pobočka nevyjde vstříc, svět se nezhroutí. Můžete kontaktovat finančního poradce nebo si zjistit údaje o jiné bance.

Poslední dobou jsou výhodné malé bankovní instituty, které si neúčtují žádné poplatky za vedení účtu ani za jejich transakce. Navíc mají pro vás připraveny různé bonusy, které mohou příznivě ovlivnit váš vztah k bankám.

Create AccountLog In Your Account