Zdravý životní styl

Zdravý životní styl

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zdravý životní styl

Ze začátku si vypočítejte BMI (pomocí své hmotnosti, kterou vydělíte svojí výškou), pomocí toho zjistíte, jaká by měla být vaše optimální váha. Nadváha či podváha způsobuje zdravotní rizika, a proto je velice dobré se toho opravdu vyvarovat. Ovšem nelze koukat pouze na tento výpočet, také nám záleží na rozložení svalů a tuků ve vašem těle.
hvězda na pláži
Ve většině posilovnách nabízí profesionální měření za předem stanovenou částku, kde měří jak svaly a tuky ale také vodu v těle, hmotnost kostí, viscerální tuk a metabolický věk. Pamatujte, že metabolický věk by nikdy neměl být vyšší, než je váš skutečný věk. Také můžete využít přímo profesionálního výživového poradce, který vás nejen zváží a pohlédne na všechny aspekty ve stavbě vašeho těla ale může vás poslat i k doktorovi na odběry krve, tím zjistí o funkci vašeho těla mnohem více.
Dále je důležitou součástí vaše strava, kde je důležité rozložení tuků, bílkovin a sacharidů. Nemělo by se zapomínat ani na minerální látky a vitamíny. Hodně vitamínů obsahuje ovoce a zelenina, proto jsou důležité při regulaci hmotnosti. Ryby by měli být v jídelníčku alespoň dvakrát týdně. Při výběru potravin se soustřeďte na informace, které se nachází na obalu. Neměli by obsahovat různá dochucovadla, konzervanty či éčka. Ohledně vody je dobré vypít denně alespoň dva litry tekutin.
citron a med do čaje
Nezapomeňte relaxovat a nechat své tělo odpočívat. Buďte optimista, váš život bude plnohodnotnější. Vyhněte se stresu, způsobuje onemocnění a dodržování určitého jídelníčku při stresu nelze. Věnováním sportu nebo nějakému pohybu přispějete k lepší kondici a tím i k lepší regulaci hmotnosti. Kvalitní spánek, který se vymezuje na 6-8 hodin, vám dodá správnou energii. Nejlepší je chodit každý den spát ve stejný čas a tím i ve stejný čas vstávat, vaše tělo to bude snášet mnohem lépe.
Snažte se dodržovat následující zdravý životní styl, ale všeho moc škodí, proto to nevzdávejte, i když občas prostě ujedete. Hlavní je abyste se cítili šťastně a fit.

 

Create AccountLog In Your Account