Zábava batolat

Zábava batolat

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Zábava batolat
Nezařazené

Být doma s dítkem na rodičovské dovolené, není jen tak. Musíte zastat celou domácnost, muže, věnovat se rozvoji dítěte, pokud máte domácího mazlíčka, postarat se i o něho. V dobách dávno minulých to mohlo vypadat mnohem jednodušeji, než dnes. Dítko se usadilo na pole vedle matky a pohrabovalo se v hlíně, napodobovalo práci dospělých. Občas ochutnalo nějakého brouka či hlínu…

hraní s vodou

Nyní, to je o něco složitější, posadíme-li dítko do trávy před naším panelovým domem, musíme očekávat, že dříve či později, a věřte, že dříve, nalezne nějaký neuklizený psí exkrement. A to jistě není zábava, kterou pro své dítko chcete. Tak jdete na procházku, okoukané dětské hřiště, do skupinky pro podobně postižené matky nazývající se mateřská centra.

To, samo sebou nejde každý den, především když nám nepřeje počasí. Jak tedy takové dítko zabavit doma a nepřijít o nervy?
dítě od barev

Malování

Nechte dítko malovat prstovými barvami, které jsou jedlé, pro jistotu. Na tvoření jim dopřejte dostatek prostoru, například papír přes celý stůl. Ukažte dětem, co lze s barvičkami dělat, uvidíte, za chvilinku bude dítko pohlceno touto zábavou. Jen se připravte na to, že po ukončení činnosti bude potřeba dítko podrobit očistnému rituálu nejlépe ve vaně a celkovému převléknutí. V klidu jste si uvařila oběd, po očistě potomka a jeho nakrmení, nadchází chvilka dětského spánku, to je příležitost zneškodnit stopy po dopolední zábavě, než přijde domů partner. Slabší jedinec by to nemusel přežít.

 Mouka

Dejte dítěti pytlík mouky, je jedno jaké. Poskytněte mu i plech či tác, kde může mouku nasypat a ukažte mu, jak do ní kreslit prstíkem. Poté nechte zábavu zcela na dítku. Po chvíli, kdy dítko bude v klidu si hrát, aniž by vyžadovalo Vaši pozornost, se obrňte trpělivostí.  Mouka bude se vší pravděpodobností všude, ale dítko si takto vydrží hrát i hodiny. Mouku lze nahradit jiným sypkým materiálem, jako například strouhanka. Zábava dítka zaručena a Vaše, při úklidu té pohromy také.

Varianta po dešti

Nechte dítko patlat se v loužích, blátě a podobně. Opět to přinese zábavu dítěti i Vám.

 


Create AccountLog In Your Account