Vyplatí se koupit Microsoft Office Professional plus 2016?

Vyplatí se koupit Microsoft Office Professional plus 2016?

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vyplatí se koupit Microsoft Office Professional plus 2016?

Naprostá většina z nás používá počítač nejen k zábavě, ale také k práci. A k tomu jsou potřeba vhodné programy. Zdaleka nejpoužívanějšími jsou například Word či Excel, své využití má však například i PowerPoint. Všechny jsou pak součástí balíčku Microsoft Office, který však není dodáván spolu s počítačem.

Samozřejmě, v základní výbavě najdeme například WordPad, avšak ten má mnohem menší možnosti oproti klasickému Wordu, a je poněkud složitější na použití. Proto nám často nezbyde nic jiného než si tyto programy pořídit.

znak Microsoft Office

Problém samozřejmě je, že máme k dispozici mnoho různých sad, od těch běžných až po profesionální. Zde může být příkladem nejnovější Microsoft Office Professional Plus 2016 CSSKM. V této sadě najdeme veškeré programy, které mohou být v produktech Microsoft Office zahrnuty. Navíc zde často mají i mnohem rozsáhlejší možnosti úprav než jejich klasické verze.

Zdálo by se tedy pochopitelné, že bychom si měli koupit právě tuto verzi. Problém však je, že právě proto, že obsahuje prakticky vše, je také poměrně drahá. V tomto případě se dokonce i většina firem zdráhá ji koupit pro své kancelářské počítače. A v některých případech je to rozhodně pochopitelné.

programy Microsoft Office

Abychom určili, zda se nám tato koupě vyplatí, je potřeba se zamyslet, k čemu vlastně budeme náš počítač využívat. Bude to především k zábavě s tím, že si v něm čas od času napíšeme nějaký potřebný dokument? Nebo jej budeme využívat v zaměstnání, kdy budeme dané programy používat v podstatě denně?

V tom druhém případě je také dobré se zamyslet nad tím, jaké funkce konkrétně ke své práci potřebujete, a zda vám ji ty, které nabízí profesionální edice, usnadní či nikoliv. Pokud se totiž jedná o klasické psaní či vyrábění tabulek, pak je poměrně zbytečné mít tu nejdražší verzi. Ovšem na druhou stranu, pokud zde provádíte složité operace, je jasné, že vám pokročilé funkce značně zjednoduší život.

Rozhodně se však ani zde nevyplatí dělat unáhlenou koupi. Dobře si vše promyslete, a teprve na základě toho se rozhodněte. Tak zbytečně nevyhodíte peníze.

Create AccountLog In Your Account