Účel zahradní pergoly


Zahradní pergola je místo, které má mnoho využití. Dřevěné pergoly u rodinných domů působí velice hezky a krásně zapadnou do prostředí vaší zahrady. Pergola tedy plní funkci především estetickou. A jestliže se rozhodnete pergolu osázet popínavými rostlinami, získáte tak nejen soukromí, které vám rostliny dodají, ale také vzhledem bude vaše pergola pastvou pro vaše oči i oči hostů. Nejčastěji si pergolu stavíme jako posezení s rodinou a s přáteli. Proč být totiž při rodinné oslavě zavření doma, když můžete trávit čas na čerstvém vzduchu? Venkovním posezením příjemně překvapíte leckterou návštěvu a především děti ocení to, že si mohou na zahradě hrát.

altán

Pergola také může sloužit jako zastřešení zahradního bazénu. Altán částečně zabrání znečišťování bazénu listím a v bazénu se můžete koupat, i když zrovna prší. Pergola je tedy výborná alternativa zastřešení bazénu. Při deštivějším počasí pergolu ocení také děti, které si pod ní mohou hrát, aniž by byli celé promočené a zašpiněné. Pergolu také využijete jako mnohoúčelový přístřešek. Potřebujete zastřešit terasu nebo hledáte přístřešek pro auto? I k těmto účelům vám zastřešený altán poslouží. Do pergoly také můžete odkládat různé zahradnické náčiní a potřeby. Z hlediska nebezpečí krádeže však nedoporučujeme v pergole nechávat zahradní sekačky, motorové pily, drtiče apod. Cenné věci uschovejte v uzamykatelné garáži nebo kůlně.

dřevěná pergola

Pergoly Trutnov s. r. o. vyrábí zahradní altány i pergoly dřevěné. Firma vyrábí moderní konstrukce ze smrkových dřevin. Můžete si vybrat z několika rozměrů, pergoly se střechou nebo bez, pergoly, které se umisťují k domu apod. Každá pergola je takovou stavebnicí a namontovat si ji dokážete i sami. Dle domluvy a přání zákazníka lze pergolu i upravit. Zahradní pergoly nejsou finančně náročné, takže jsou dostupné pro všechny.

Create AccountLog In Your Account