Tři triky pro prodloužení mládí

Tři triky pro prodloužení mládí

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tři triky pro prodloužení mládí

Ať chceme, nebo ne, už dnem narození směřujeme nevyhnutelně k tomu, že jednou zestárneme. Zatímco v dětství a pubertě vypadáme svěže a krásně, s každým dalším rokem začínají přibývat vrásky, šediny, pleť ztrácí lesk, a odraz v zrcadle už není to, co býval. Nemůžeme zastavit stárnutí, můžeme však způsobit, že na nás tolik nepůjde poznat. Tyto tři triky dokážou hodně.

SPÁNEK

Někteří odborníci tvrdí, že člověk potřebuje obvykle šest až osm hodin spánku denně, jiní zase, že počet hodin spánku by měl být individuální. Naše tělo však většinou nejlépe pozná, kolik hodin spánku mu stačí, a to tak, že se probouzíme svěží a odpočatí. V případech, kdy člověk spí hodně, a stejně je unavený, již obvykle figuruje nějaká nemoc, či špatná životospráva. Pokud jsme však plně zdraví, měli bychom spát tak dlouho, jak si naše tělo žádá, tedy až do doby, kdy se sami nevzbudíme s pocitem svěžesti. Ve spánku naše tělo totiž regeneruje a nabírá síly. Mnoho lidí spánek záměrně zkracuje, aby z každého dne vytěžili co nejvíc, čímž však škodí pouze sami sobě, a rovněž svému vzhledu. Kromě unavených očí, a pokožky, způsobuje nedostatek ještě další problémy, jako třeba vyšší náchylnost ke stresu, špatné soustředění, a mnoho psychických obtíží. Proto je lepší vždy nějaké povinnosti odsunout stranou, a jít spát dřív, nebo pokud nám to harmonogram dovolí, vstávat až se probudíme sami od sebe.

miminko spí

VITAMÍNY, MINERÁLY A ŽIVINY

Naše tělo zkrátka výživu potřebuje. Některou pak více, jinou zase méně. Co se mladistvého vzhledu týče, musíme nejvíce doplňovat bílkovinu zvanou kolagen, kterou si v dospělosti tělo neumí vytvořit v dostatečné míře, a tak se stává, že na nás účinky stárnutí působí o to více. Ideální je pak rybí kolagen, který účinkuje na pleť, vlasy a nehty. Dále pak je potřeba doplňovat vitamín C, který pomáhá tělu vytvářet, a správně vstřebávat kolagen. Pokud nemáme čas vyhledávat správný druh stravy, můžeme vyzkoušet například kolagenové nápoje, které obsahují i další vitamíny, které nám pomáhají regenerovat pleť.

syrový losos

HYDRATACE

Každý ví, že co není dostatečně hydratováno, začne být dehydratováno. Stejně jako rostliny, i my lidé potřebujeme dostatečné množství, abychom mohli správně růst, ale také kvést. Nedostatečný příjem tekutin stojí do značné míry za unavenou pletí, a spoustou dalších zdravotních potíží. Kromě vnitřní hydratace je pak třeba řešit i tu vnější, a to v podobě různých hydratačních krémů, tělových mlék, a olejíčků.

Create AccountLog In Your Account