Šití jako zajímavý koníček

Šití jako zajímavý koníček

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Šití jako zajímavý koníček

Také obdivujete ty, kteří umějí něco neobvyklého? Například ušít si oblečení podle návrhu v katalogu nebo dokonce podle svého vlastního nápadu. Dříve to bylo tak trochu samozřejmostí, že žena uměla šít. Patřilo to v podstatě k jejímu věnu. Dnes už to rozhodně není nutné, lidé mají jiné hodnoty, a tak se toto umění stále více zapomíná. Je to ale docela škoda.

šití

§ Zajímavé módní kreace, které vycházely z domácích dílen, byly opravdovými originály.
Chcete si také něco nevšedního vytvořit? Není problém. Jestliže si nejste jisti, zdali to půjde, nemusíte si hned kupovat finančně nákladný šicí stroj. Můžete si ho prozatím půjčit a všechno si vyzkoušet nanečisto. Pak už stačí třeba zajít do knihovny, kde vám zapůjčí vhodné módní časopisy a můžete začít tvořit střihy. Hlavně si nezapomeňte objednat metrážové látky. Různobarevné vzory vás budou určitě inspirovat ke kreativnímu vytváření nových oděvních prvků.

Možnosti mají i začátečníci

Ušít můžete v podstatě cokoliv. Výběr v materiálech i barvách je natolik rozmanitý, že se látky hodí pro trička, halenky, sukně, saka i pracovní oblečení. Můžete udělat radost třeba svému malému synovi a ušít mu opravdovou vojenskou uniformu.

o Pokud si začínající krejčí nebo švadlena nejsou jisti, že by náročné oblečení napoprvé zvládli, pak není nic snazšího nežli si své schopnosti nejprve vyzkoušet na zajímavé technice, které se říká patchwork.
o Jedná se o sešívání látek různých velikostí, barev i tvarů.
o Pomocí této techniky se dají vytvářet například deky nebo přehozy přes křesla a pohovky.

látky

Právě na těchto jednodušších věcech si můžete vše vyzkoušet. A pak se pustit do něčeho většího. Zajímavě vypadá například letní patchworková sukně. Látky si můžete objednávat už od délky deseti centimetrů, tudíž nemusíte mít obavu, že budete mít doma spoustu nevyužitého materiálu.

Create AccountLog In Your Account