Počítač

Počítač

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Počítač

Znáte knihu R.U.R. od Karla Čapka? Je to kniha z budoucnosti. Myslím si, že by si ji měl přečíst úplně každý, protože může být takovou tragickou předpovědí. Je to kniha, která poukazuje na lidskou hloupost, lenost a neuvědomování si následků svých činů – je vytvořena tak chytrá umělá inteligence, že předčí a vyvraždí lidstvo.

Když se nad touto knihou zamyslíte, tak je reálnější, než by se mohla na první pohled zdát.  Může počítač přemýšlet stejně jako lidská mysl? Může člověk vyrobit něco, co je stejně chytré jako on samotný?
výhra dětí.jpg

Já osobně nechápu, jak mohl někdo vymyslet něco tak inteligentního, jako je mobilní telefon. Zamyslete se nad tím, kolik věcí lze s mobilním telefonem dělat. Je neskutečný, že je možnost spojení se s člověkem, který je na druhé straně světa. Závislost na technologii je čím dál tím větší.

Představte si jednoduchou situaci – přestane fungovat elektřina. Co se stane? Nerozsvítíte si (až na svíčky), neuděláte si ranní kafe (a to jak v kávovaru, tak instantní), nekouknete se na váš oblíbený seriál (ani na notebooku, ani v televizi), internet budete mít prostřednictvím mobilních dat, ale je chvilku, protože se váš telefon brzy vybije a vy nebudete mít možnost nabití. Je tohle správné? Tak velká závislost, že by se jedním okamžikem mohl změnit dosavadní život celé populace?

Mladým lidem se říká generace Y. slyšeli jste o tom někdy? Je to generace, která je závislá na mobilních telefonech, noteboocích a zkrátka veškeré elektronice.

Je možno, aby měl počítač stejnou mysl jako člověk? Je to možné? Toto je diskutabilní otázka, na kterou pravděpodobně není jednoznačná odpověď.

Existují například vzdělávací počítačové hra, díky kterým poznáme historii nebo zeměpis.
zasíťovaná Země.jpg 

Nakonec napíši, že by se nad tímto tématem měl zamyslet každý člověk nehledě na věku, protože se jedná o důležitou věc – naši budoucnost.

Create AccountLog In Your Account