Peníze a zase peníze

Peníze a zase peníze

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Peníze a zase peníze
Nezařazené

Každý z nás by chtěl být finančně zajištěn. Na stáří nebo raději již v dřívějším věku, abychom si mohli trochu užívat a nejen chodit celé dny do práce. Jak toho dosáhnout?
budík u mincí
Můžete mít nadprůměrně placené zaměstnání nebo úspěšně podnikat. U podnikání bývají obvykle krušnější začátky, protože potřebujete počáteční investice do vybavení a podobně a musíte se většinou zadlužit. Média a zajisté i vaše okolí se hemží případy lidí, kteří se pustili odvážně, ale trochu bezhlavě a bez rozmýšlení do podnikání a po chvíli zkrachovali a dlužili, kde mohli. To by nám mělo být dostatečně odrazujícím příkladem. Ono to není jednoduché, pustit se do něčeho na vlastní pěst, případně s partnerem. Na jedné straně musíte mít vše dobře promyšlené, na straně druhé potřebujete odvahu a schopnost riskovat. Musíte na to mít takzvaně „koule“. Ať jste žena nebo muž.

Máte-li slušně placené zaměstnání, můžete si ukládat nějaké peníze bokem a vhodně jeinvestovat. Nabízejí se různé akcie, cenné papíry, diamanty, zlato nebo nemovitosti. U těch si nejspíš zase budete muset nejdříve půjčit a poté postupně splácet. Investujete-li do vlastního bydlení, musíte mít na splátky peníze. Máte-li to jako investici do budoucna, tak můžete nemovitost pronajímat a půjčku nebo hypotéku splácet z příjmu z nájmu.
lupa a peníze
Taková investice se vyplatí, protože vás vlastně skoro nic nestojí. Jen musíte mít jistotu, že opravdu seženete slušné nájemníky.
Ve všech případech, kdy si půjčujete peníze, ocitáte se v nelehké situaci. Člověk nikdy neví, co se může stát. Také může dojít k tomu, že vám finanční instituce půjčí jen v případě, že vám bude někdo další ručit. To pak potřebujete pomoc další osoby, obvykle rodičů nebo blízkých přátel, které takto můžete ale snadno zatáhnout do problémů, nebudete-li schopni splácet. Proto si každou půjčku opravdu dobře promyslete, a pokud to jde, nikoho dalšího do ní nezatahujte.

Create AccountLog In Your Account