Matrace jsou jedním z nejdůležitějších předmětů v domácnosti

Matrace jsou jedním z nejdůležitějších předmětů v domácnosti

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Matrace jsou jedním z nejdůležitějších předmětů v domácnosti

Jakými vlastnostmi by měla disponovat

Životnost – jistě vás bude zajímat, jak dlouho vydrží, nejde totiž o levné výrobky, které byste často měnili tak jako spotřební zboží.
Prodyšnost – musí být dostatečně prodyšná, proto ji také umístěte na lamelové rošty, k nimž bude odspodu zajištěn přístup čerstvého vzduchu. Velkou chybu dělají lidé, kteří matraci zastelou věcmi v úložném prostoru tak, že se uvnitř udržuje vlhkost a může se tu vyskytovat plíseň .
Přizpůsobivost – dbejte na to, aby se výrobek přizpůsobil vám, nikoli vy jemu. Musí být dostatečně komfortní, protože přerušované spaní znamená značný úbytek energie.
kytičkovaná matrace

Jak se o matraci starat

Původně bývaly matrace vycpané slámou a pokládané na dřevěná prkna. Každý měsíc se v rámci úklidu vyklepávaly prachovkou na zápraží. Tak tyto úkony si můžete ušetřit, zvláště, budete-li výrobky z polyuretanové pěny pokládat na speciální rošty k tomu určené. Jsou navíc koncipované jako pružná podložka, která se přizpůsobí vašemu tělu, a nebudete si v průběhu spánku křivit páteř.
Každá matrace musí mít svůj vlastní chránič, je to vak ušitý na míru vypratelný v pračce minimálně na teplotu 60 stupňů. Vak by měl zachytit i nečistoty, co projdou skrze prostěradlo, zejména kožní maz a odumřelou kůži, jež bývají zdrojem potravy zejména pro roztoče.
Dostatečné větrání – v průběhu spánku lidské tělo vylučuje pot a tato vlhkost ulpívá nejen na pyžamu, ale i na ložním prádle a matraci. Odborníci proto doporučují každé ráno v ložnici otevřít okno, lůžkoviny a matraci důkladně vyvětrat, rozhodně nenechávat přikrývku pohozenou na posteli.
kamenná zeď ložnice
Podložka by se měla čas od času otočit, a to jak vertikálně, tak i horizontálně, pokud tedy nejde o speciální zónový a sendvičový povrch. Obracení se provádí proto, aby se zabránilo proleženinám.
Pokud to není nezbytně nutné, nenamáčejte matraci ve vodě a nečistěte ji běžnými pracími prostředky. Rovněž ji nestavte k tepelným zdrojům (topení), neboť má omezenou odolnost vůči vysokým teplotám.

Create AccountLog In Your Account