Jak na stěhování

Jak na stěhování

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak na stěhování
Nezařazené


Základem je správná příprava, bez které bude celé stěhování opravdu jen šílenou noční můrou. Změna bydliště určitě není jenom o převezení věcí z jednoho místa na druhé. Nesmíme zapomenout na nutné kroky, jako ohlášení změny na příslušných úřadech, na pojišťovně, nebo u lékařů. Napište si seznam, co vše je potřeba udělat a postupně si jednotlivé položky odškrtávejte.
Na nic tak nezapomenete a ušetříte si případné problémy v budoucnosti. Na samotné stěhování je potřeba si zařídit volný den, nebo dva v práci. Nejlepší je samozřejmě vzít si dovolenou, ale za předpokladu, že to ve vašem případě už není možné, ze zákona máte jeden den volna na stěhování zaručený.
klíč na provázku.jpg

Začínáme úklidem

Změna bydlení může být úžasnou příležitostí, jak si udělat pořádek ve věcech a zbavit se nepotřebných krámů, které jen zabírají místo. Proto je nejlepší nápad začít úklidem.
Většina lidí se nestěhuje ze dne na den a je dobré začít se připravovat co nejdříve. Začněte proto průběžné drobným úklidem míst, jako je půda, sklep a podobně, a zbavujte se věcí, u kterých jste si naprosto jistí, že už pro vás nemají využití. Zjednodušíte si tak práci během samotného balení věcí před stěhováním a pomalu si zvyknete na fakt, že některých věcí se holt budete muset zbavit.

Stěhovací firma, ano nebo ne?

Záleží samozřejmě na konkrétní situaci. Už byste měli mít alespoň přibližný odhad toho, kolik a jakých věcí bude potřeba přestěhovat. Je možné, že celou akci zvládnete úplně sami, zavoláte známých, kteří mají malou dodávku, nebo zkrátka nepřesunete všechno najednou.
Pokud ale neplánujete nakupovat úplně nový nábytek a musíte přestěhovat například kuchyňskou linku nebo sedací soupravu, pravděpodobně se najmutí stěhovací firmy nevyhnete. Vybírejte ale pečlivě!
přenášení krabic.jpg

Balení a přesun

Nápad s krabicemi, které můžeme vidět v každém druhém filmu, kde se někdo stěhuje je nakonec klasikou, která nikdy nezklame. Pořiďte si obyčejné papírové (nebo pro těžší věci pevnější plastové) krabice, na které je možné fixou napsat, co se v nich nachází.
Bude pro vás mnohem jednodušší všechno následně vybalit bez toho, abyste museli každou krabici nejdříve probírat. Zároveň během přenášení křehkých věcí, budete hned vědět, na kterou krabici se musíte dávat obzvlášť velký pozor.

Create AccountLog In Your Account