Znojemské očarování

O Moravě všeobecně slyšíme spoustu informací a především je známá svými specifickými vinohrady a vínem. Snad většina z nás má víno oblíbené. Vinice jsou však nekonečné a vyžadují spoustu údržby. Prostředí působí velice příjemně, navíc lidé jsou zde přátelští. Proto naše cesty směřují právě do těchto krajin.
bílé víno a hrozny

Za burčákem

Burčákem, vínem a hudbou se zde oslavuje víno. Doprovodný program přináší trhy, občerstvení nebo dokonce místní speciality. Vinobraní se koná každým rokem, většinou v září. Městem chodí pravidelně průvod s králem. Jan Lucemburský tyto slavnosti pravidelně zahajuje. Velmi slavná událost tak přiláká hodně výletníků, neboť cestovat za touto atmosférou je skutečně zajímavé.

 Za tajemstvím

Můžeme říct, že Znojmo leží na jistém povrchu několika patrových chodbových bludišť. Odhaduje se, že jsou celkem dlouhé 30 km. A některá místa jsou zpřístupněna. Tajemství, které podzemí skrývá tak město poodhalí zajímavým prohlídkovým vstupem.
procházka vinicí

Do knížecí rotundy, do hradu a na Loucký klášter

Chráněné kulturní památky včetně historií jsou hlavním bodem, které hledáme na výletu nebo o dovolené. Kdo by si tedy nechal ujít komentovanou prohlídku hradu s rotundou, která stojí v jeho blízkosti? Loucký klášter je další památkou, protože právě zde známý Prokop Diviš sestavil bleskosvod.

Také vás už Znojmo tolik zaujalo a očarovalo? A kam by asi směřovali vaše kroky tohoto výletu?

Ať už sami, s partnery případně s celými rodinami jezdíme po celé České republice. Chceme vidět, poznávat a vychutnávat si krásné pohledy jiných krajů. Cestování nás neodradí takřka v žádném případě. Ani vzdálenost nehraje roli. Vždyť možnost dopravy k místu určenému není pouze přes osobní automobil. Využívat se dají i vlaky nebo autobusy. Navíc nejen s dětmi si můžeme dovést domů nějaký ten suvenýr. A pokud počasí dovolí, tak případnou procházkou městem nebo přírodou nic nezkazíme.

Create AccountLog In Your Account