Proč jet na dovolenou do Egypta?

V žebříčku destinací, kam Češi každoročně na dovolenou vyrážejí, se Egypt drží pravidelně na předních příčkách po Chorvatsku či Řecku. Není se co divit, jedná se o krásnou zemi, která není finančně ani vzdálenostně nijak nedostupná. Přemýšlíte nad touto severoafrickou zemí pro svou příští rodinnou dovolenou i vy? Přečtěte si, zda stojí za navštívení!
velbloudi na poušti
Egypt má v kapse spoustu trumfů, na které turisty může lákat. V první řadě je to krásné moře. To je jeden z hlavních důvodů, proč tuto starověkou zemi navštěvují statisíce turistů každý rok. Nejen, že je tu moře křišťálově čisté, ale užijí si zde i fanoušci šnorchlování a potápění, kterým Rudé moře nabízí svou pestrobarevnou náruč plnou fascinujících rybiček, korálů a dalších mořských organismů, které společně tvoří dokonalou podívanou. Je to zábava na dlouhé hodiny pro děti i dospělé a malý nádech nebezpečí všemu dodá ještě dobrodružnější ráz.
Další výhodou Egypta jsou nízké ceny. Prakticky u všech zájezdů a ve všech hotelích se setkáte s občerstvením formou all inclusive, čistým prostředím, upravenými zahradami a slušnými službami. To vše seženete třeba i za méně než deset tisíc korun na osobu na týden, stačí vyhledat výhodnou last minute nabídku. Ale i pokud zájezd na poslední chvíli volit nechcete, jsou ceny velmi příznivé.
žluté rybky
Řada turistů však jezdí do Egypta i z jiného důvodu – za památkami. Těch je v této starověké zemi také požehnaně a daleké cesty za nimi se vyplatí. Kde jinde na světě se podíváte na obrovské pyramidy nebo faraonské hrobky? Za návštěvu však stojí třeba i výrobna papyrusu nebo výlety do pouště, kde můžete pozorovat západ slunce, prohánět se na čtyřkolkách nebo v noci pozorovat noční oblohu. Oblíbené jsou i výlety za delfíny či šnorchlování na některém z ostrůvků s bílým jemným pískem, kde objevíte i jiné druhy ryb a živočichů, než které jste potkávali na hotelové pláži.
 

Create AccountLog In Your Account