Parametry benzínových invertorových elektrocentrál

  • Ve srovnání se zdroji UPS (akumulátorové články) mohou distribuovat vyšší výkon a v delší provozní době. Akumulátorové krytí je ostatně určeno pouze pro velmi krátkodobé výpadky elektrického proudu. Jedním z příkladů mohou být provozy výpočetní techniky – zatímco UPS poslouží k pokrytí např. 25 minut výpadku, kdy v této době zvládne administrátor běžící servery bezpečně vypnout, u nepřetržitých provozů musíte mít zajištěnu provozní rezervu řádově v hodinách až dnech.

hruška

  • Motory jsou odhlučněné, poměrně tichý provoz je typický právě pro tyto generátory elektřiny. Z toho důvodu jsou ideální pro pokrytí dlouhodobých provozů v obytných zónách. Uplatnění nachází v kempech a stanových táborech, v zahrádkářských koloniích, na chalupách, na koncertech a slavnostech pod širým nebem.

  • Princip invertorů spočívá v benzínovém (zážehovém) motoru, většinou čtyřtaktním, který je vybaven vnitřním alternátorem. Vyrobená elektřina je odváděna do invertorové jednotky elektronického měniče (PWM). Výsledným produktem je střídavý proud 230 V, 50 Hz, který může bezpečně napájet i citlivá elektronická zařízení, např. počítače, televizory, audiosystémy, mixážní pulty atd.

  • Přístroje jsou velmi snadné jak na obsluhu, tak i údržbu. Jsou poměrně lehké ve srovnání s dieselagregáty, a jsou na trhu za dostupnou cenu. Pro častý, nebo stabilní provoz se vyplatí je zakoupit, k občasným akcím může posloužit pronájem. Prodej elektrocentrály Brno zajišťuje záruční i pozáruční servis.

centrála

  • Většinou se podobají malému kufříku s kolečky a s přepravním uchem, jednoduše je přemístíte, kam je třeba. V závislosti na výkonu se jejich cena pohybuje od 5 do 45 tisíc korun. Např. dvoukilowattový stroj pro pokrytí potřeby víkendového provozu na chalupě pořídíte za 15 tisíc korun, přitom zvládne být v nepřetržitém provozu přibližně 9 hodin a spotřebuje při tom necelé 4 litry benzínu.

  • Palivem benzinových invertorů je nejčastěji Natural 95, olejové náplně se používají zpravidla syntetické oleje 15 W 40, nebo 10 W 40. U středně výkonných elektrocentrál 2 kW je výstupní proud zhruba 8 A. Pokud byste o takovém výrobku uvažovali, počítejte s tím, že jeho hmotnost se bude pohybovat zhruba kolem 22 kg a rozměry 50 x 40 x 35 cm.

Create AccountLog In Your Account