Nákup budoucnosti

Když si představíme, jak se nakupovalo před mnoha lety a jak se od té doby změnil maloobchod, jeho prodejny a způsob placení, říkáme si, co nás asi čeká v budoucnosti. Nemusí být ani tak moc vzdálená, protože digitalizace zasahuje do všech odvětví, nákup nevyjímaje a pokrok jde mílovými kroky kupředu. Možná při nakupování bude lidem scházet lidský kontakt, když radit se budou s videoterminály a v uličkách budou pobíhat jen roboti. Popovídání s prodavačkou nebo pokladní však bude prostě minulostí.
prst na košíku

 
ROBOTI MÍSTO PRODAVAČŮ
Manuální práce v obchodě, ta nikdy nekončící dřina skladníků a prodavaček, by možná už tak za dvacet let neměla být vůbec potřeba. Jejich profese se nejspíše změní v kvalifikované síly, které budou muset rozumět informační technologii. Jejich práci převezmou roboti. Vždyť stejně nikoho nebaví skenovat zboží, doplňovat jej a opravovat ceny, zatímco roboti si rychle a úsporně tuto nepopulární práci rozdělí a bezchybně ji provedou.
 
PRYČ SE ZKUŠEBNÍMI KABINKAMI
Nebaví vás neustálé převlékání v kabinkách? Ani nemáte čas pořádně zjistit, co vám pořádně sedí a jaká barva vám sluší, protože byste v prodejně strávili půlku dne. Možná to nebude tak dlouho trvat a budete se jen otáčet před virtuálními zrcadly. Jednoduše budete pouze mačkat tlačítka a uvidíte se ze všech možných úhlů, v různých velikostech a barvách všeho oblečení, které má obchod na skladě, aniž byste si je museli oblékat.
 robot hračka
ZBYTEČNÁ PENĚŽENKA
Nakupovat budete tak, že si zboží vyberete, rovnou si ho dáte do tašky a odejdete. Zdá se vám to jako neuvěřitelná hloupost? Pak vězte, že je to skvělá hudba budoucnosti, o kterou se postará chytrá aplikace v mobilu každého zákazníka. Při příchodu do obchodu ji jen oskenujete a pak už při nakupování ani nepostřehnete, že kamery a senzory na stropě každou věc, kterou si dáte do tašky, zaznamenají a dokonce vám hned strhnou z účtu.

Create AccountLog In Your Account