K dobré váze vede změna životního stylu

Zhubnout do plavek, když máte třicet kilo nadváhu, nebude procházka růžovým sadem, ale dá se to zvládnout za relativně krátkou dobu. Jen je potřeba hodně dřít.

K dobré váze vede změna životního stylu

Hubnout by chtěl dneska skoro každý. Není se čemu divit. Většina Čechů má minimálně malou nadváhu. To ale není hlavní problém. Co už problémem je, to je vzrůstající počet jedinců, kteří mají nejen obezitu, ale dokonce i její morbidní odnož. To znamená, že mají problém vylézt normálně do schodů, jet výtahem či dokonce projít skrze dveře. Tohle tady ještě poměrně nedávno nebývalo. Trend je ale jasný. Lidí s opravdu velkou nadváhou bude přibývat. Není se ani čemu divit. Každý dnes pracuje u počítače a živí se nezdravými potravinami.

Avokádo

Tento trend lze ale narušit, a to správnou životosprávou. Každý, kdo chce začít hubnout a dostat se tak do lepší tělesné kondice, by si měl ze všeho nejdříve provést výpočet bmi, díky čemuž nejen zjistí svůj aktuální stav, ale také bude mít možnost si stanovit svůj cíl. Samotná hmotnost totiž nemusí být tím správným měřítkem.

Zdravý oběd

Každý, kdo alespoň trochu koketuje s hubnutím, by měl mít na paměti, že bez změny jídelníčku se to dělat nedá. Je potřeba dostat do sebe méně kalorií, než kolik je výdej. Proto je nutné se živit hlavně výživnými, ale nízkokalorickými potravinami. Dobrým příkladem je třeba zelenina nebo luštěniny. Dát si jeden den čočku, další fazole a o dva dny později třeba hrách rozhodně není k zahození. Po čase si tělo zvykne i na plynatost a tyto negativní jevy dokáže docela dobře odbourávat.

Změna jídelníčku je sice zásadní, ale bez pravidelného pohybu to také nejde. Dokonce je možné udělat v dietě i pár výjimek, když se bude daný jedinec pravidelně hýbat. Hýbat neznamená chodit občas na záchod, ale udělat si třeba svižnou procházku okolo města, vyjet si na hodinku na kolo nebo si jít zaběhat do parku. Vhodné je také skákání na trampolíně a kdo nerad sportuje venku, ten si může domů koupit rotoped a sportovat při sledování seriálů. Možností, jaks se správně hýbat, je skutečně mnoho.

Create AccountLog In Your Account