Jaké výhody má kruhová zářivka

Není pochyb o tom, že zářivky mají oproti klasickým žárovkám několik výhod. Ani ne tak pro domácí použití, jako spíše v místech, kde se svítí neustále. Těmi mohou být nejrůznější továrny a jiné provozy, ale také například nemocnice. Jejich největší výhodou je fakt, že spotřebovávají na svůj provoz méně energie. To samozřejmě znamená nižší účty za elektřinu a tedy i ušetřené peníze.běžná bílá kruhová zářivka
 
Toto ovšem neplatí neustále. Je třeba mít na paměti, že nesvítí plným svitem okamžitě, nýbrž se musí napřed rozehřát. Tato perioda, kdy je světlo stále jasnější, může trvat až deset minut. Není tedy divu, že se tento typ osvětlení v běžných domácnostech příliš neuchytil.
 
Toto však již patří minulosti. Vývojářům se podařilo upravit ji tak, že se doba čekání na plný svit zkrátila prakticky na minimum. Odpadl tedy největší argument, který byl proti nim vznesen. To také znamená, že začaly být podstatně rozšířenější. Tady však vyvstal další problém.
 
Lidé sice byli ochotni koupit si zářivku, avšak nikoliv nový lustr. To je samozřejmě pochopitelné, avšak zabraňovalo to poměrně velké části trhu si tento produkt koupit. Netrvalo tedy dlouho a byl vynalezen nový typ, který měl jednat takový závit, který umožňoval jeho připojení na standardní koncovku lustru a navíc i menší velikost. Byla jím kruhová zářivka.
 
Avšak ačkoliv tento typ kombinuje to nejlepší z vlastností jak žárovek, tak zářivek, stále si nezískal takovou popularitu, jakou by si zasloužil. Částečně je to proto, že lidé stále mají určité předsudky vůči zářivkám a bude ještě nějakou dobu trvat, než se je podaří překonat. Navíc tu máme fakt, že ani jejich cena není nejmenší, což, jak jistě víme, je jedním z důležitých faktorů rozhodujících o koupi. Co na tom, že vydrží mnohem déle, než běžná žárovka, takže se v dlouhodobém horizontu vyplatí. Lidé mají tendenci nepřemýšlet příliš dopředu.rozsvícená žlutá kruhová zářivka
 
Avšak situace se stále zlepšuje. Nebude trvat dlouho, a ceny i tohoto typu osvětlení klesnou na přijatelnou úroveň. A poté se jejich prodej prudce zvedne, až si lidé plně uvědomí, jaké výhody jim přináší. Já osobně věřím, že tato doba není daleko, a velmi se těším, až tady bude. Vy ne?

Create AccountLog In Your Account